Zamień 1,5% na harcerskie sprawności, które zostają na całe życie!

O co chodzi z 1.5%?

ZHP Chorągiew Śląska posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (w skrócie OPP). Każdy podatnik może zadeklarować w swoim zeznaniu podatkowym, na jaką organizację chciałby, aby jego 1,5% zostało przekazane.

Po dokonaniu rozliczeń za dany rok, Urząd Skarbowy przekazuje pieniądze do wybranej organizacji.

Podatnik nic nie traci, jedynie deklaruje cel, na jaki ma zostać przekazana część jego podatku, która i tak jest przekazywana do Skarbu Państwa.

Na co wydawane są środki z 1,5%?

Pozyskane środki mogą zostać wydane wyłącznie na działalność pożytku publicznego – w naszym przypadku są to różne działania harcerskie. Celem naszym działań są między innymi: pielęgnowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej oraz wspieranie młodego człowieka we wszechstronnym rozwoju.

Wśród aktywności finansowanych przez środki z 1,5% znajdują się:

• organizacja zbiórek, biwaków, akcji letnich dla harcerzy i zuchów
  • wspieranie rozwoju przyszłych żeglarzy i ciągła rozwijanie naszej floty wodnej
  • szkolenia organizowane dla młodszej i starszej kadry
  • zakup potrzebnych materiałów do organizowania zbiórek i doskonalenia drużyny
  • i wiele więcej!

Jak przekazać 1,5%?

Jest to bardzo proste! Potrzebny jest tylko numer KRS wybranej OPP i cel szczegółowy – w naszym przypadku nazwa Hufca i kod drużyny. Te dwie rzeczy należy wpisać w odpowiednie rubryki podczas uzupełniania deklaracji podatkowej.

Nasze dane

Cel szczegółowy: H. ZIEMI RYBNICKIEJ – 6744

Dlaczego określenie celu szczegółowego jest tak ważne?

Numer KRS przypisany jest do Chorągwi Śląskiej, Hufiec i nasza drużyna nie mają osobnego numeru. Dlatego ważne jest, aby doprecyzować do kogo w organizacji chcemy, aby trafiło nasze 1,5%!