Załoga Harcerzy Starszych

Charakterystyczną formą aktywności harcerek starszych i harcerzy starszych jest POSZUKIWANIE, polegające na przewartościowywaniu dotychczasowego sposobu patrzenia na świat i autorytety. O programie i działaniach drużyny decyduje rada drużyny.

Do załogi należą harcerze w wieku 13-16 lat.

Charakterystyczną cechą naszej załogi jest poszukiwanie. Na zbiórkach odkrywamy nowe możliwości rozwoju oraz stawiamy czoła ciekawym i rozwojowym wyzwaniom. Przez wyboiste drogi harcerskiej przygody prowadzi nas nasza dewiza, która brzmi ,,Znajdź swój kierunek” oraz róża wiatrów, która jest symbolem metodyki starszoharcerskiej.

Na tle innych załóg wyróżnia nas także żeglarstwo – w ciągu roku prowadzimy szkolenie na dwóch poziomach. Pierwsze kroki w naszej żeglarskiej przygodzie stawiamy w trakcie kursu midszipmen’a. Po jego ukończeniu uzupełniamy zdobytą wiedzę i umiejętności na kursie żeglarza, a następnie przystępujemy do państwowego egzaminu na patent żeglarza jachtowego. W czasie wakacji jeździmy na obozy żeglarskie, które nas do tego przygotowują. Oprócz uczestniczenia w kursie, co roku wyruszamy na liczne ekscytujące przygody fabularne.

W trakcie naszej przygody w załodze HS (Harcerzy Starszych) przygotowujemy się do bycia kadrą. Podczas zbiórek poznajemy  różne sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą, aby po wkroczeniu w wiek wędrowniczy wiedzieć, która metodyka odpowiada nam najbardziej. Dodatkowo, uczymy się zarządzać czasem oraz delegować zadania w zespole.

Dołącz do nas już dziś!

Kontakt do Załogowej Załogi Harcerzy Starszych:
pwd. Ania Wilkoń ż.j.
anna.wilkon@zhp.net.pl

Załogowa pwd. Ania Wilkoń ż.j.

anna.wilkon@zhp.net.pl

Zastępowa sam. Emilka Szypuła ż.j.

Zastępowa pion. Hania Lewandowska ż.j.

Zastępowy Oskar Nowak ż.j.

Zastępowy Dariusz Lewandowski ż.j.

Starszoharcerskie instrumenty metodyczne

PRÓBA HARCERZA