Załoga Zuchów "Szóstkowe Żywioły"

Do Załogi Zuchów należą najmłodsi harcerze naszej drużyny. Na zbiórkach poznają świat i naturę oraz zdobywają tropy i sprawności. Zuchy uczą się wielu nowych umiejętności poprzez zabawę, co jest charakterystyczne właśnie dla tej grupy wiekowej. Zuchy również pływają na czółnach, wkraczając powoli w świat wioślarstwa i żeglarstwa!

Do Załogi Zuchów należą dzieci w wieku od 7 do 10 roku życia.

Załoga Zuchów w naszej drużynie harcerskiej to wyjątkowa grupa dzieci w wieku od 6 do 10 lat, pełna energii i ciekawości świata. Cechujemy się pogodnością, pasją do poszukiwania nowych przygód i gotowością do pomocy innym. Jesteśmy blisko związani z naturą i cieszymy się każdą okazją do kontaktu z nią.

W trakcie naszych spotkań często wyruszamy na zwiady i gry, eksplorując teren stanicy harcerskiej oraz najbliższą okolicę. Odkrywanie przyrody daje nam możliwość nauki i zabawy, a także rozwija naszą świadomość ekologiczną i szacunek dla otaczającego nas środowiska. Ważnym elementem zbiórek zuchowych jest nasza obrzędowość. Na początku i na końcu każdej zbiórki spotykamy się w kręgu, gdzie rozmawiamy i śpiewamy, jednocząc się i dzieląc się swoimi przeżyciami. To nie tylko buduje atmosferę, ale również rozwija nasze zdolności muzyczne i poczucie przynależności do grupy.

Działając w ramach naszej drużyny, staramy się również oswajać z wodą. Pływamy na czółnach, ucząc się przy tym podstawowych technik wiosłowania, koordynacji i współpracy, pamiętając jednocześnie o bezpieczeństwie na wodzie. Dzięki przyjemnej atmosferze podczas pływań nabieramy pewności siebie i przełamujemy strach.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć, jak działa nasza załoga – serdecznie zapraszamy!

Kontakt do Załogowej Załogi Zuchów:
trop. Natalia Niewrzoł ż.j.
natalia.niewrzol@zhp.net.pl

Załogowa trop. Natalia Niewrzoł ż.j.

natalia.niewrzol@zhp.net.pl

Przyboczny Miłosz Sułka