Załoga Jungów

Charakterystyczną formą aktywności dla tej załogi jest GRA, która stwarza możliwość sprawdzenia się i wzmacnia pracę w zastępach poprzez współzawodnictwo.

Odpowiednimi i stosowanymi w tej grupie wiekowej instrumentami metodycznymi są karty próby, a w tym stopnie harcerskie, sprawności (jedno- i dwugwiazdkowe) oraz zadania zespołowe. Zdobywają także umiejętności wioślarskie oraz biorą udział w corocznym letnim spływie wyjazdowym.

Harcerze należący do tej Załogi mają 10-13 lat.

Jako podczas zbiórek sobotnich zdobywamy niezbędną wiedzę oraz umiejętności, aby stać się najlepszymi sternikami łodzi wiosłowych!  Uczymy się przede wszystkim o budowie rzeki, o jej faunie i florze oraz o tym, jak najbezpieczniej się po niej poruszać.

Na zbiórkach śródrocznych uczymy się także różnych technik harcerskich, poznajemy otaczające nas środowisko oraz jego potrzeby. Przy tym rozwijamy swoje umiejętności interpersonalne, uczymy się działać w grupie, zauważać swoje potrzeby oraz pomagać sobie nawzajem.

Co roku jeździmy na 10-dniowy spływ wybraną rzeką, w czasie którego mamy okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności nabyte w ciągu roku. W ferie zimowe jeździmy na tygodniowe zimowisko, które charakteryzuje szczegółowo dopracowana fabuła. Bierzemy też udział w różnych biwakach, a przede wszystkim świetnie się razem bawimy.

Dołącz do nas już dziś!

Kontakt do Załogowej Załogi Jungów:
Marek Mentlik ż.j.
marek.mentlik@zhp.net.pl

Załogowy Marek Mentlik ż.j.

marek.mentlik@zhp.net.pl

Zastępowy Kajetan Larysz ż.j.

Zastępowy Filip Cieśla ż.j.

Zastępowy Antoni Sobociński ż.j.

Zastępowa Dorota Marek

Harcerskie instrumenty metodyczne