Stanica Wodna 6HDŻ w Rybniku

Stanica Wodna 6HDŻ to baza na obozy letnie i zimowe, ale również na biwaki, organizowanie pojedynczych akcji czy pikników. Otwarta jest przez cały rok dla wszystkich, którzy chcą przeżyć wyjątkową przygodę w wodniackim klimacie!

Stanica znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Rybnickiego oraz rzeki Rudy. Na terenie stanicy jest kilka budynków, w tym nowy w pełni wyposażony budynek z kuchnią oraz łazienkami i prysznicami. Nie brakuje również sprzętu pływającego takiego jak łódki, czółna czy kanadyjki. Teren dookoła stanicy jest rozbudowany, a dzięki wysokim drzewom bez problemu można znaleźć cień, który latem jest niezwykle potrzebny. Rozległa przestrzeń pozwala również na bezkolizyjne prowadzenie jednocześnie kilku zbiórek na zewnątrz i/lub w budynku.

Stanica Wodna 6HDŻ to baza rekomendowana do przeprowadzania kursów, biwaków i obozów. Idealnie sprawdza się jako miejsce do zorganizowania weekendowych lub kilkudniowych akcji.

Zapraszamy na bazę już dziś!

Zakwaterowanie

Na terenie Stanicy 6HDŻ znajduje się niedawno wybudowany budynek, w którym znajduje się w pełni wyposażona kuchnia z osobnym pomieszczeniem na przetrzymywanie żywności, łazienki z prysznicami, w tym również osobna łazienka dla osób z niepełnosprawnościami, przestronna sala kolumnowa oraz dwa mniejsze pomieszczenia. Układ pomieszczeń pozwala na równoległe prowadzenie trzech lub czterech zbiórek jednocześnie.

Zakwaterowanie na terenie stanicy jest możliwe na dwa sposoby. Można zorganizować biwak w budynku, który będzie idealny dla grupy 35-osobowej lub na polu namiotowym w namiotach harcerskich, które będą odpowiednie dla grupy 50-osobowej. W lesie znajduje się także krąg ogniskowy, który umili harcerzom niejeden wieczór. Jest to klimatyczne miejsce do przeprowadzenia gawędy, dyskusji, podsumowania dnia lub smażenia kiełbasek.

Stanica to ośrodek otoczony naturą. Woda, liczne drzewa oraz niskie usytuowanie budynku oddzielają go od ulicy znajdującej się niedaleko. Co za tym idzie, baza jest spokojnym i jednocześnie dostępnym miejscem. Za pomocą komunikacji miejskiej można dojechać w wiele miejsc, a przystanek autobusowy mieści się o krok od stanicy.

Baza wodniacka nie byłaby kompletna bez sprzętu pływającego! Pobyt w tym miejscu z pewnością urozmaici dostępna flotylla, w której skład wchodzą:

• Łódki żaglowe i/lub wiosłowe
  • Kanadyjki laminatowe 2- i 4-osobowe
  • Kanadyjki polietylenowe 3-osobowe
  • Czółna 7-osobowe idealne dla młodszych harcerzy, szczególnie Zuchów i Jungów

Kontakt do Komendanta Stanicy 6HDŻ:

Bartosz Gliwa

bartosz.gliwa@zhp.net.pl